Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
ARCHIV - ČLÁNKY

DVĚ VÍTĚZSTVÍ A DVĚ PROHRY K POSTUPU NESTAČILI...

  Chyběl jen krůček a troška štěstí...


  Ani na čtvrtý pokus se turnovským volejbalistům nepodařilo postoupit z kvalifikace o druhou ligu a to přesto,že to byla nejvydařenější kvalifikace jakou sehráli a do posledního zápasu měli velké vyhlídky na postup. V pátek po nervy drásajícím zápase porazili 3 : 2 Malšovice a zlomili prokletí pátečních zápasů, lepší začátek si nemohli přát. Sobotní ranní zápas s domácí Litomyšlí měli po hladce vyhraném prvním setu pod kontrolou, ale neuvěřitelné selhání v koncovce druhého setu, kdy jsme ho ztratili po třech setbolech vlastními chybami na servisu a v mezihře. Bohužel domácí se dostali do zápasu a v dalších dvou setech v dramatických koncovkách dotáhli zápas do vítězného konce v poměru 3 : 1. V dalším zápase s Netolicemi po nervózním průběhu jsme zvítězili 3 : 1 a udrželi naději na postup do posledního dne, bohužel se situace ve skupině tak zamotala, že před posledními dvěma zápasy byly čtyři celky na postup. Matematika však také, kdo svůj zápas vyhraje je tam. My jsme ten svůj bohužel nezvládli, s pražským celkem z Modřan jsme prohráli 3 : 0, když už to v koncovce třetího setu vypadalo, že se utkání zlomí - 23 : 21, ale nestalo se tak. Neunesli jsme vekou nervozitu a zodpovědnost na čtvrtý pokus konečně uspět. Absolutorium zaslouží nestárnoucí Mlejnek, mladý Melich, bohužel se nedařilo, tak jak jsme potřebovali některým zkušeným hráčům, mladí nezklamali a potvrdili, že jsou velkým příslibem pro budoucnost. Pro mě již čtvrtá nepostupová kvalda v řadě znamená smutné loučení na postu trenéra, je čas něco zménit. Všem hráčům děkuji za jejich výkony a svému nástupci přeji, aby hned první pokus proměnil v postup. Turnovskému volejbalu by určitě druhá liga slušela.


Kádr na kvalifikaci:

Nahrávači - Folprecht,Černý
Blokaři – Mlejnek, Kovář, Pecina, Vacík, Vaněk
Smečaři – Strnad, Nyč, Maier
Universálové – Melich, Maruška
Libero – Cimbál


                                                                                                        Trenér: Martin Mareš

 
_____________________________________________________________________________________________
 
TJ ZIKUDA TURNOV   -   TJ MALÁ SKÁLA     3  :  0 , 1  :  3

 ( 25 : 15, 25 : 16, 25 : 22),(6:25, 20 :25, 25 :22, 23:25 )

 

       VOLEJBALOVÉ  DERBY  O VÍTĚZE KP A KVALIFIKACI.

     V sobotu 10.4.2010 proběhlo v Turnově volejbalové derby mezi prvním a druhým týmem KP1 – domácím Turnovem a Malou Skalou. Tento dvojzápas měl jasnou matematiku jedno vítězství domácím stačí k čtvrtému titulu krajského přeborníka v řadě za sebou.Skoro plná sportovní hala viděla trochu překvapivě, hned v prvním zápase jednoznačné vítězství domácích, po velmi dobrém výkonu, kdy snad jen malinké zaváhání přišlo v polovině třetího setu,ale obrat v zápase to nepřineslo. Diváci vytvořili velmi bouřlivou atmosféru, za což se jim všichni hráči odměnili velmi kvalitními výkony. Nejlepším hráčem utkání byl nestárnoucí Mlejnek,ale všichni ostatní podali zodpovědný a spolehlivý výkon,což potěšilo hlavně u mladých.

     V druhém zápase v kterém už o nic nešlo, nastoupili všichni mladí hráči,na náhře se poprvé představil Dan Černý.Ze zkušených hráčů v první pol.zápasu Nyč a potom Strnad.Kromě špatného prvního setu, všichni předvedli slušný výkon a nebýt zbytečně prohraného čtvrtého setu, mohlo se vyhrát i odpoledne.Co však těší je ,že mladí se lepší zápas od zápasu a o budoucnost volejbalu by mohlo být v příštích letech postaráno.Uznání zaslouží i soupeř,který byl nováčkem soutěže a hned skončil druhý,určitě krajský přebor svými výkony oživil.

 

Sestava:Folprecht,Mlejnek,Kovář,Melich,Maier,Strnad – libero Zýka,připraveni Černý,Nyč,Vacík

 

Odpoledne:Černý,Kovář,Vacík,Melich,Maier,Nyč – libero Folprecht,střídal Strnad

 

    Již čtvrtá kvalifikace o druhou ligu v řadě se uskuteční v Litomyšli od 23.-25.4.2010 za účasti domácího týmu, Malšovic, Modřan, Netolic a Turnova. Odjíždíme v klidu a budeme se snažit předvést kvalitní výkony s omlazeným družstvem.

 

 
__________________________________________________________________________________ 
 
 
TJ ZIKUDA TURNOV   -   TJ JABLONNÉ   3 : 0 , 3 : 1
 
( 25 : 16, 25 : 21, 25 : 19),(18 : 25,25 : 10,25 : 18,25 : 21)
  
Předposlední domácí utkání se slabším soupeřem z Jablonného nebylo moc pohledné.Domácí družstvo vědělo,že těžko může prohrát a podle toho také zabíralo vždy,jen když bylo potřeba.Kladem je ,že si zahráli všichni junioři,kteří byli k dispozici.Na liberu jsme vyzkoušeli Cimbála a nevedl si vůbec špatně.Občas jsme se blýskli nějakou pěknou akcí a to je asi vše co stojí za napsání.Příští kolo zajíždíme 3.4.2010 do Tanvaldu.  
 
Sestava : Folprecht,Mlejnek,Kovář,Strnad,Melich,Maruška – libero Cimbál,střídal Maier připraven Vojta,Černý
 
Odpoledne:Folprecht,Mlejnek,Kovář,Strnad,Melich,Vojta – libero Cimbál,střídal Maier,Černý
 
                                                                  trenér:Martin Mareš
 
 
 
 
 
TJ ZIKUDA TURNOV    -     TJ RUMBURK      3 : 0 , 3 : 1
 
( 25 : 18 , 25 : 18 , 25 : 22 ), ( 21 : 25 , 25 : 14 , 25 : 17 , 25 : 12 )
 
 
Domácí družstvo předvedlo spolehlivé výkony v obou zápasech,zatímcoRumburk nepotvrdil roli obávaného soupeře,i když přijel v podstatě v nejsilnější sestavě.Potěšitelná je hra juniorů,kterým se snažíme dát co nejvíce prostoru k hraní podle toho,kteří jsou volní.Maier,Černý se zabydlují v základní sestavě,příležitost i když jen zatím krátkou dostal i Vacík.Je třeba s mladými pracovat i vzhledem k tomu,že po sezoně chce několik starších hráčů v áčku skončit.Musím vyzdvihnout nestárnoucího Mlejnka,který opět  předvedl  výborný výkon.Soupeř byl zaskočen a jen odvarem nepříjemného soupeře.
 Nepříjemné stále je ,že nás trápí poměrně velká marodka Mašek,Pecina,Nyč.Divákům se zápasy líbili a odměnili domácí družstvo potleskem.Příští kolo zajíždíme do malé tělocvičny Stráže N/Nisou a to v neděli 21.3.2010.
 
Sestava : Folprecht,Maier,Mlejnek,Kovář,Strnad,Černý – libero Zýka,střídal Vacík,připraven Maruška
 
                                           Trenér:Martin Mareš
 
 
 
TJ ZIKUDA TURNOV   -   TJ VYSOKÉ N.J.       3   :   0 ,  3   :   0
   
  ( 25 : 12,  25 : 19, 25 : 14),(25 : 18, 25 : 19, 25 : 16)

        S Vysokým, týmem z popředí tabulky se volejbalisté TJ ZIKUDA TURNOV
 představili poprvé v druhé části soutěže domácím divákům.S juniory Melichem,Maierem a poprvé i Černým ,přesto soupeř nedostal ani malinkou naději na úspěšný výsledek.Hrál se volejbal,který se divákům líbil a po zápasech odměnili domácí tým potleskem,i když ve hře se stále nachází dost chyb.Přesto nutno hráčům poděkovat za zlepšení a odčinění zbytečné porážky z minulého kola.Výborné zápasy odehráli Mlejnek,Kovář,Folprecht,výrazně se oproti minulému kolu zlepšila hra mladých.Jenom co nám dělá starost,je marodka,k dlouhodobě zraněným Pecinovi,Maškovi se včera přidal Nyč.Příští kolo zajíždíme v sobotu 6.3.2010 do Varnsdorfu a doma se opět představíme 13.3. s nepříjemným Rumburkem.
 

Sestava : Folprecht,Kovář,Mlejnek,Maier,Strnad,Melich ,připraveni Maruška,Černý

Odpoledne:Folprecht,Kovář,Mlejnek,Maruška,Maier,Strnad,střídal Černý,připraven Melich

                                                                   
Trenér:Martin Mareš
 
 
 
 
TURNOV  :   SMRŽOVKA     1: 1

    Družstvo TJ Turnov zavítalo ve svém prvním zápase druhého kola na Smržovku. Po domácím dramatickém utkání byl očekáván vyrovnaný souboj.  Toto se v prvním zápase moc nepotvrdilo, neboť hráči Turnova vcelku hladce za 80 min. zvítězili 3:0.
    Druhý zápas byl zcela odlišný. Domácí zpřesnili hru a hra se vyrovnala. Nakonec se projevila větší rozehranost domácího družstva, které po dramatických koncovkách oplatilo Turnovu výhru 3:0 (25:21, 25:22, 26:24).
    Drobnou“šmouhou“ na vcelku pohledném utkání byl nevýrazný a často nepřesný výkon rozhodčího – na čemž se shodli obě družstva.
 
Martin Mareš
 
 

TJ MALÁ SKÁLA     -     TJ TIKUDA TURNOV             2  :  3 , 3  :  2

( 25 : 21,25 : 22,21 : 25,20 : 25,8 : 15),(14:25,25 :27,25 :21,25:22,16:14)VOLEJBALOVÉ  DERBY  POD „PANTEONEM“

    V sobotu 12.12.2009 proběhlo na Malé Skále volejbalové derby mezi prvním a druhým týmem KP1 – domácí Malou Skalou a Turnovem. Tento dvojzápas byl okořeněný nejenom tím, že se utkal aktuálně první tým s druhým, ale i tím, že dva hráči z domácího družstva ještě v loňském roce nastupovali za družstvo TJ Turnov. Plná sportovní hala na ZŠ  viděla kvalitní volejbal napínavý do posledního míče. Diváci vytvořili velmi bouřlivou atmosféru, za což se jim všichni hráči odměnili velmi kvalitními výkony. Po dlouhých 10 setech se všichni nakonec rozešli smírně.
    V prvním zápase již domáci družstvo vedlo 2:0, ale nakonec bylo vše jinak a vyhráli hosté z Turnova 3:2  (ve zkrácené hře-tie break  15:8).
    Ve druhém zápase se vše otočilo a hosté z Turnova  velmi rychle získali vedení  2:0. Pak již však došli turnovským volejbalistům síly, neboť skoro celý zápas hráli pouze v 7 lidech – 6 hráčů + libero. Bez možnosti střídání se v druhém zápase projevila únava a turnovští nakonec podlehli 2:3  (tie-break   14:16).
    Jediným nepříjemným zážitken bylo zranění P.Vaňka z TJ Turnov, který si poranil levou nohu a byl ještě v sobotu operován. Všichni zúčastnění mu tímto přejí brzké uzdravení.
    S celkovým výsledkem na zápasy 1:1 byli nakonec spokojeni jak hosté tak domácí a všichni se rozcházeli na „vánoční pauzu“ s dobrou náladou. Budeme se těšit na dobrý volejbal i v druhé polovině soutěže, která začíná v polovině února 2010.
 
Tak to viděl kouč, Martin Mareš 
 
 

 
 
TJ ZIKUDA TURNOV   -   TJ TANVALD     3   :   0 ,  3   :   0
   
( 25 : 20,  25 : 19, 25 : 11),(25 : 18, 25 : 22, 25 : 23)

        S Tanvaldem, týmem ze středu tabulky se volejbalisté TJ ZIKUDA TURNOV
 představili naposledy v první části soutěže domácím divákům.Sice bez juniorů Melicha
a Vojty ,přesto soupeř nedostal ani malinkou naději na úspěšný výsledek.Nutno dodat,
že soupeř přijel v šesti lidech a hrál se volejbal,který hrstku diváků asi vůbec nenadchl. 
Domácí,kteří měli zápasy jasně pod kontrolou, věděli,že se jim nemůže nic stát a podle toho
 hra i zápasy vypadaly.Tento zápas domácím, (krom bodů) nic nepřinesl a soupeř jen potvrdil,
že už dávno není obávaným soupeřem.Turnov tak zapsal do tabulky dvě povinná vítězství.
Příští kolo zajíždíme k druhému v tabulce a to na Malou Skálu, v sobotu 12.12.09,je to poslední zápas první poloviny soutěže.

Sestava : Folprecht,Kovář,Jaroš,Maruška,Strnad,Nyč – libero Zýka,střídal Maier,připraven Pecina

Odpoledne:Folprecht,Kovář,Jaroš,Maruška,Maier,Nyč – libero Zýka,střídal Strnad,připraven Pecina

                                                                    Trenér:Martin Mareš

 
 
 
 
TJ JABLONNÉ   -   TJ ZIKUDA TURNOV   0   :   3 ,  0   :   3
               
( 18 : 25, 19 : 25, 24 : 26),(17 : 25,14 : 25,22 : 25)
 
Odjížděli jsme do Jablonného v osmi lidech a to tím posledním  byl sám trenér. Maier stále výron kotníku,Pecina,Zyka pracovní povinnosti.Junioři nebyli k dispozici.Měl jsem z utkání velké obavy a oprášit kecky se mně vůbec nechtělo.Obavy byly  však zbytečné,soupeř se sice snažil,ale kromě třetího setu prvního zápasu,nutno dodat s naším velkým přispěním,neměl šanci na úspěch.Jsem moc rád,že jsme utkání zvládli a zbytečně neklopýtli.Ostatně bych za to určitě mohl já.Děkuji všem hráčům za maximálně zodpovědný výkon. .V příštím kole
 hostíme v sobotu 5.12. od 10 a 13 hodin TJ Tanvald,přijďte povzbudit.
Sestava : Folprecht,Vaněk,Kovář,Strnad,Nyč,Maruška – libero Mareš, připraven Jaroš
Vojta,Vaněk
Odpoledne:Folprecht,Jaroš,Kovář,Strnad,Nyč,Maruška – libero Mareš,přpraven Vaněk
Vaněk,Maruška
                                                                  Hrající  trenér:Martin Mareš
 
 
TJ ZIKUDA TURNOV   -   TJ TESLA STRÁŽ n/N           3   :   0 ,  3   :   1
   
( 25 : 18, 25 : 17, 25 : 16),(25 : 14, 25 : 20, 24 : 26, 25 : 15)


        S třetím týmem tabulky se volejbalisté TJ ZIKUDA TURNOV  moc nemazlili, a až na úplně zbytečné zaváhání ve třetím setu druhého zápasu nedali soupeři nejmenší naději na úspěch. Bez Jaroše,Peciny,Maiera,Vojty se několik hráčů  potýkalo s doznívající chřipkou a proto jsem měl ze zápasu obavy ,ale ukázaly se jako zbytečné.Domácí svého soupeře k ničemu nepustili a ten  nedostal ani malinkou naději na úspěšný výsledek.Nutno dodat,že ve hře se objevily jak dobré momenty,tak občas i slabší. Hosté však v Turnově zklamali a nepotvrdili pověst družstva z popředí tabulky.Výborné zápasy odehrál pan ředitel Vaněk jehož signál zajíček nemá konkurenci,Melich,libero Zýka,ale slušně zahráli i všichni ostatní hráči.Poprvé si hru s áčkem vyzkoušel i Illich z juniorů.


Sestava : Folprecht,Strnad,Kovář,Vaněk,Melich,Nyč – libero Zýka

Odpoledne:Folprecht,Strnad,Melich,Nyč,Vaněk,Kovář – libero Zýka,střídal Illich,připraven po nemoci Maruška

                                                                    Trenér:Martin Mareš

V příštím kole zajíždíme do Jablonného v Podještědí a to v sobotu 28.11.09.
V dalším domácím zápase se představíme v sobotu 5.12.s Tanvaldem. Přijďte povzbudit.

 
 
TJ RUMBURK   -   TJ ZIKUDA TURNOV       2   :   3   ,  3   :   1
 
 
( 21 : 25 , 25 : 18 , 24 : 26 , 25 : 20,10 : 15 ), ( 25 : 21 , 25 : 19 , 14 : 25 , 25 : 14 )

         
Domácí poprvé v sezoně v kompletní sestavě i s posilou z Ervěnic,my bez Marušky (chřipka),ale s juniory Melichem a Maierem.Rumburk předvedl v obávaném domácím prostředí dva výborné výkony a tak je dělba bodů spravedlivá.Hrál se v obou zápasech výborný volejbal a kdo si myslel,že domácí po první porážce ráno už nebudou mít sílu (fyzičku),byl na velkém omylu.Předvedli ještě lepší hru ,hlavně na bloku a v poli,kde bylo až neuvěřitelné co všechno vzali i když nutno dodat,že s velkým štěstím a jakoukoliv částí těla.Po jasně vyhraném třetím setu jsem věřil v obrat,ale bohužel pan rozhodčí byl od začátku proti a průběh setu nám doslova otrávil.První porážka je na světě,ale nemáme se za co stydět,musíme omezit procento chyb ve hře pod tlakem a mladí hráči získat potřebné zkušenosti.Nutno podotknout ale,že takovýchto zápasů potřebujeme hrát co nejvíce,hlavně naše mladé družstvo,které se přesvědčilo,že tato soutěž není tak lehká,jak si všichni myslí.

Sestava : Folprecht,Maier,Melich,Jaroš,Kovář,Nyč – libero Zýka,střídali Strnad,Vaněk

Příští kolo hostíme doma netradičně v neděli 22.11.09 od 11. a 15.hodin Teslu Stráž n/Nisou přijďte povzbudit.
                                                                             Trenér:Martin Mareš
 
 
 

 
TJ ZIKUDA TURNOV   -   TJ VARNSDORF     3   :   1 ,  3   :   0
   
( 25 : 14, 23 : 25, 25 : 18, 25 : 17),(25 : 17, 25 : 21, 25 : 19)


        S Varnsdorfem, týmem od konce tabulky se volejbalisté TJ ZIKUDA TURNOV představili podruhé v první části soutěže domácím divákům.Sice bez juniorů Melicha a Vojty ,přesto soupeř nedostal ani malinkou naději na úspěšný výsledek.Nutno dodat,že ve hře se objevily jak dobré momenty,tak slabší. Vše pramenilo z menšího úsilí domácích,kteří měli zápasy jasně pod kontrolou.O to více mrzí zbytečně prohraný druhý set prvního zápasu.Výborný zápas odehrál ředitel jedné z největších škol v Tatobitech pan Vaněk.Turnov tak zapsal do tabulky dvě povinná vítězství.Příští kolo zajíždíme na velmi těžký zápas do Rumburku a to v neděli 15.11.09.


Sestava : Folprecht,Kovář,Jaroš,Maier,Maruška,Nyč – libero Zýka,střídal Strnad

Odpoledne:Folprecht,Kovář,Vaněk,Maruška,Maier,Nyč – libero Zýka,střídal Strnad,Pecina

                                                                    Trenér:Martin Mareš

V dalším domácím zápase se představíme v neděli 22.11.09 s Teslou Stráž N/N od 11. a 15.hodin.Přijďte povzbudit


 
 
 

 
TJ VYSOKÉ NAD JIZEROU   -   TJ ZIKUDA TURNOV       1   :   3 ,  1   :   3
   
( 25 : 22, 19 : 25, 15 : 25,23 : 25),(22 : 25,25 : 23,19 : 25,20 : 25)


Odjížděli jsme do Vysokého s třemi juniory Melich,Maier,Vojta,které jsme chtěli vyzkoušet ,ale i s obavou z nepříjemně malé tělocvičny a nepříjemného soupeře,který nastoupil v kompletní sestavě.Obavy se vyplnily jenom trochu a to v úvodu prvního zápasu,kdy nás zasáhla trochu nervozita.Junioři ale, obstáli nad očekávání dobře a dokázali si,že mohou za áčko kdykoliv nastoupit a být velkým oživením a přínosem pro družstvo.Domácí bojovali za každého stavu,ale utkání jsme zvládli a druhý zápas měli věkový průměr 19,5 roku,což v Turnově už dlouho nepamatuji.Hrál se pohledný volejbal a domácí prokázali,že budou v soutěži patřit k silným soupeřům.V příštím kole hostíme v sobotu 7.11. od 10 a 13 hodin TJ Varnsdorf,přijďte povzbudit.Škoda jen,že juniory můžeme využívat v první pol. soutěže jen občas.


Sestava : Folprecht,Jaroš,Kovář,Melich,Nyč,Maruška – libero Zýka,střídal Maier
– připraveni           Strnad,Vojta,Vaněk

Odpoledne:Folprecht,Jaroš,Kovář,Melich,Maier,Vojta – libero Zýka,střídal Nyč – přpraveni Strnad,Vaněk,Maruška

                                                                    Trenér:Martin Mareš


 
 
 
 

 
 
 
TJ ZIKUDA TURNOV   -   TJ SPARTAK SMRŽOVKA    

                      3   :   2   ,  3   :   1
( 20 : 25 , 21 : 25 , 27 : 25 , 25 : 16,15 : 8 ), ( 25 : 23 , 23 : 25 , 25 : 15 , 27 : 25 )


         

První zápasy nové sezony ukázaly,že obhájit krajské prvenství bude letos obzvlášť těžké.V oslabené sestavě Mlejnek,Mašek,Novák odešli do konce roku na hostování,Krňák natrvalo do mateřského oddílu .K dispozici máme však všechny juniory,kteří hrají 1.ligu a chtěli by jsme,již kvůli budoucnosti, jim dát co nejvíce příležitostí si zahrát.Bohužel pro tyto utkání nebyli k dispozici.Zápasy byly pro nás velmi důležité a měly naznačit,jak se s první polovinou v této sestavě popereme.Nutno dodat,že hned v prvním utkání jsme byly na pokraji porážky.Prohrávali jsme 2 : 0 na sety a ve třetím 24 : 20,už jsem byl smířen s první porážkou,ale Smržovka prohospodařila 4 mečboly a tím i celý zápas.Byl to opravdový boj, ale na obou stranách se objevilo ve hře dost chyb,přesto se hrál docela pohledný volejbal.Naši hráči zaslouží pochvalu za to ,že ani za velmi nepříznivého stavu utkání nevzdali a velkou bojovností ho dokázali otočit,což ocenilo i velmi početné publikum.
          Odpolední zápas byl o něco lehčí,ale přesto velmi vyrovnaný.Zápas jsme si však zkomplikovali sami po zbytečně prohraném druhém setu.Pochvalu zaslouží hlavně Nyč,Kovář a Maruška.Příští zápas zajíždíme do malé a nepříjemné tělocvičny k horalům do Vysokého nad Jizerou,již však s juniory,které bychom chtěli zapracovat do sestavy.Z hlediska dalších let je potřeba tyto mladé hráče podchytit,dát jim co nejvíce příležitostí si v áčku zahrát,aby se v dalších letech stali oporami týmu a v Turnově rádi zůstali.Národní liga by pak nemusela být jenom snem,talentů je tu opravdu dost.Sestava : Folprecht,Strnad,Jaroš,NyčMaruška,Kovář – libero Zýka,střídal Pecina,připraven již jen trenér Mareš
 
Odpoledne:Folprecht,,Strnad,,Nyč,Kovář,Pecina,Maruška – libero Zýka,střídal Jaroš

                                                                   
                                                                    Trenér:Martin Mareš 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek